Yürüyüş: Pedometre ile Sayılmasını Sağlayın

YÜRÜYÜŞ: PEDOMETRE İLE SAYILMASINI SAĞLAYIN

Adımlarınızı bir adım sayar ile saymak sizi yürümeye teşvik edebilir. Pedometre, etkinlik izleyici telefon uygulamaları veya kalp hızı monitörü gibi cihazlarla sağlık ve form hedeflerinizi nasıl belirleyeceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yürüyüş formda kalmak için harika bir yoldur. Ama sonuçları görmek için yeterince yürüyor musunuz? Etkinlik izleme cihazlarını ve uygulamalarını hatta basit bir pedometreyi kullanarak, form hedeflerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Etkinlik izleyicileri nelerdir?

Başlangıç için taban olacak referans hattı oluşturun. İzleyicinizi ilk aldığınızda, evde veya işteki rutin faaliyetlerinizi sürdürürken yaklaşık bir hafta boyunca gün boyunca kullanın. Her gün için toplam adım sayısını toplayın ve ardından bu toplamı yedi ile bölün. Bu, belirlediğiniz adım hedefleri için bir başlangıç noktası olarak hizmet edebilecek temel bir adım sayısı veya ortalama verir. Kısa vadeli adım hedefleri belirleyin. Genellikle ortalama bir günde kaç adım attığınızı öğrendikten sonra, bazı kısa vadeli faaliyet hedefleri belirleyebilirsiniz. Örneğin, normal rutininize devam ederken günde yaklaşık 2.000 adım attığınızı varsayalım, planlanmış bir yürüyüş programını planınıza dâhil ederek iki hafta boyunca günde yaklaşık 1.000 adım eklemek için kısa vadeli bir hedef belirleyin. Hepsini bir seferde yapabilir veya yürüyüşünüzü programınıza uyması için 10 dakikalık bir süreye ayırabilirsiniz.

Kısa vadeli bir hedefi başardığınızda yeni bir tane ekleyin.
Genel kondisyonunuzu ve aktivite hedeflerinizi göz önünde alarak uzun vadeli adım hedefleri belirleyin. Kısa vadeli hedefleriniz, bu uzun vadeli hedeflerin yapı taşlarıdır. Uzun vadeli bir hedef, yeni günlük rutininizin bir parçası olarak, günde 10.000 adım veya haftada birkaç kez yaklaşık 8 kilometre yürümek olabilir. Ayrıca, formunuz geliştikçe daha hızlı yürümeye yönelik bir hedef belirlemek de isteyebilirsiniz.
İlerlemenizi takip edin.

Nasıl yaptığınızı görmek için zaman içindeki ilerlemenizi izleyin. İzleyiciniz, adımlarınızı haftalık veya aylık olarak izlemek için bir hafıza işlevine sahip olabilir veya olmayabilir. Bu özelliği kullanmayı seçebilir veya adımlarınızı kendi yaptığınız işlem günlüğüne kaydedebilirsiniz. Veya bilgileri dijital olarak bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yükleyin. İlerlemenizi takip etmek, hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı ve ne zaman yeni hedefler koymanın zamanı geldiğini görmenize yardımcı olabilir.
Doktorunuza danışın.

Herhangi bir sağlık probleminiz varsa, aktif değilseniz veya çok kiloluysanız, yeni bir fitness programına başlamadan önce doktorunuzla konuşmayı unutmayın. Doktorunuz, fitness seviyenize ve sahip olabileceğiniz her türlü sağlık sorununa göre gerçekçi hedefler belirlemenize yardımcı olabilir. Fitness hedefleriniz ne olursa olsun, bir defada bir adım atın. Ve daha iyi sağlık ve zindelik için yolda olduğunuzu bilmenin verdiği hissin tadını çıkarın.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@cypruscentralhospital.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital