Kadın Hastalıkları ve Doğum

kadin hastaliklarivedogumCyprus Central Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum birimimizde uzmanlık alanlarında söz sahibi, tıp dünyasındaki güncel gelişmeleri yakından takip eden hekimlerimizden oluşan bir ekip iş başındadır.

Kadın hastalıkları ve doğum bölümünde jinekolojik rahatsızlıkların tedavisine ek olarak obstetrik bakım hizmetleri de verilmektedir. Obstetri uygulamaları gebelik öncesi, gebelik, doğum ve doğum sonrası süreçte üreme sağlığı ile ilgili işlemleri kapsar.

Gebelik öncesi dönemde bireyler, gebelik istemi ile kadın hastalıkları ve doğum bölümüne başvurabilir. Bu kişilerde amaç sağlıklı ve güvenli bir gebelik sürecine geçişin nasıl olacağının planlanmasıdır. Hastanemiz kapsamındaki IVF (tüp bebek) merkezi ile koordinasyon halinde gerekli tetkik ve tedaviler bireyselleştirerek uygulanmaktadır.

Jinekolojik sağlık hizmetlerinde ise obstetrik hizmetlerden farklı olarak overler (yumurtalıklar), fallop tüpleri, uterus (rahim) ve vajina gibi kadın üreme organlarının sağlığı ile ilgilenilir. Yaşa göre değişkenlik gösteren bu sağlık hizmetleri kapsamında pelvik muayene, pap smear, hpv aşılamaları, enfeksiyon taramaları yapılabilir.

Cyprus Central Hospital olarak kadın hastalıkları ve doğum bölümünde hastanın klinik durumuna en uygun son teknoloji tanısal yaklaşımlar ile sorunun kısa sürede tespit edilmesini ve uygun tedavinin erken dönemde başlanabilmesini amaçlıyoruz. Altta yatan duruma bağlı olarak hekimlerimiz medikal ya da cerrahi tedavi girişimlerine başvurabilirler.

Cyprus Central Hospital olarak kadın hastalıkları ve doğum bölümünü ilgilendiren hastalıkların tanısında diğer tüm rahatsızlıklar için olduğu gibi bütüncül bir yaklaşımın izlenmesi gerektiğini savunmaktayız. Hastanın şikayetleri ve bulguları değerlendirilerek doğru tanıya giden en kısa yolda oldukça önem arz eden tetkik çeşitliliği açısından da en önemli sağlık kuruluşları arasındayız.