Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve RehabilitasyonFizik Tedavi ve Rehabilitasyon, kas iskelet sisteminde gerek doğuştan gerekse sonradan gelişen yapısal problemler ve hastalıkların tanı ve tedavisi üzerinde yoğunlaşan bir tıp alanıdır. Bu bağlamda kişinin yaşam kalitesini artırmaya yönelik tüm yaklaşımları içerir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde başarının kilit noktası; tıbbın diğer branşlarından çok daha fazlasıyla hastaya bir bütün olarak yaklaşmak ve insanı sadece anatomik olarak değil fonksiyonel ve sosyal açıdan da ele almaktır.

İnsanın biyolojik, psikolojik ve sosyal bir bütün olarak kendine bakım aktivitelerinde bağımsız ve toplumla etkileşim halinde olmasını hedefler.

Cyprus Central Hospital Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümümüzde:

Bu prensipler kapsamında Cyprus Central Hospital Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde; omurga hastalıklarının tanı ve tedavisi, spor yaralanmaları ve ortopedik cerrahi sonrası rehabilitasyon, nörolojik hastalıklarda rehabilitasyon, osteoporoz ve diğer metabolik kemik hastalıklarının ve romatizmal hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Fizik Tedavi ünitemiz, kabin sistemi ile çalışmakta ve tedavilerimiz hasta ile terapist birebir iletişim içinde uygulanmaktadır.

HİLTERAPİ – YÜKSEK YOĞUNLUKLU LAZER TEDAVİSİ

Yüksek yoğunluklu lazer ne işe yarar?

Yüksek yoğunluklu lazerin insan dokusu üzerinde belli başlı birkaç etkisi bulunmaktadır:

 • Ağrı kesici etkisi

 • Dolaşım artırıcı etkisi

 • Antienflamatuar etkisi

 • Ödem azaltıcı etkisi

 • Doku yenileyici etkisi

 • Kas gevşetici etkisi

Var olan teknolojisi gereği yüksek yoğunluklu lazer bu etkileri birkaç dakika gibi kısa bir sürede ve derin dokuda ortaya çıkarabilme yetisindedir.

Tamamen ağrısız olan bu tedavi sırasında sırasında hasta genellikle hiçbir şey hissetmez. Yapılan uygulamanın türüne göre hafif bir ılıklık hissi olabilir. Yöntemin uygulaması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, uygulamanın doğru bölgeye ve doğru şekilde yapılmasıdır. Bu sebeple uygulamanın profesyonel bir kullanıcı tarafından yapılması önemlidir.

Tedavinin bir zararı varmıdır?

Tamamen yan etkisiz olan bu tedavi yönteminin uygulaması sırasında, hastanın ve kullanıcının koruyucu lazer gözlüğü kullanması zorunludur. Lazer ışını direkt olarak göze geldiği zaman korneaya zarar verebilir. Kanser teşhisinin varlığında cihaz kullanılmamalıdır. Elbiseler üzerinden uygulama yapılamaz ve dövmeler üzerinde kullanılmamalıdır.

Hangi hastalıklarda kullanılır?

 • Omurga Problemleri

 • Bel – boyun fıtıkları

 • Bel – boyun ağrıları

 • Kas spazmı

 • Kireçlenme

 • Tetik nokta ağrıları

 • Eklem Problemleri

 • Kas – tendon yaralanmaları (Akut ve Kronik)

 • Fibromyalji

MİHA BODYTEC EMS BODY TRAINING

Yeni nesil antrenman konsepti, “Miha Bodytec” adı verilen ve bugüne kadar geliştirilen en etkili Fitness Teknolojisi eşliğinde, profesyonel fitness antrenörleri gözetiminde yapılan 25 dakikalık eğlenceli ve bir o kadar etkili bir antrenman programından oluşuyor.

Türkiye’de ilk defa Alman “Miha Bodytec” teknolojisinin kullanıldığı ve yine dünyada bir ilk olan 4D PRO antrenman ekipmanlarını kullanarak profesyonel eşliğinde birebir yapılan antrenmanlar ile zayıflama, sıkılaşma, selülit görünümünün giderilmesi, kas gelişimi, sportif performans (hız, güç, denge) artışı ve kas formasyonu, sakatlık ve ameliyat sonrası kasların güçlendirilmesi, kas güçsüzlüğüne bağlı bel ve sırt ağrılarının etkin bir şekilde giderilmesi ve postür-duruş bozukluklarının giderilmesi gibi pek çok alanda etkin sonuçlar almak son derece kolay.

6 saatlik egzersiz programını 25 dakikada gerçekleştiriyor…

Bilimsel araştırmalarla da etkisi kanıtlanan sistem, fitness salonlarında normalde 6 saatte yapılabilen egzersizi ve performans antrenmanını sadece 25 dakikada gerçekleştiriyor.

Bugüne kadar geliştirilen en etkili Fitness Teknolojisi Alman “Miha Bodytec” ve Fit In Time stüdyolarına özel hazırlanmış olan antrenman protokolleri ile uzman eğitmenler eşliğinde birebir olarak sadece 25 dakika süren, vücudunuzdaki tüm kaslarınızın aktive edildiği, yorucu fakat zevkli ve eğlenceli bir egzersiz sistemi ile kısa sürede hem gözle görülür ve hissedilir, hem de ölçümlenebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.