Beslenme ve Diyet

beslenme ve diyetCyprus Central Hospital Beslenme ve Diyet birimimizde toplumda sağlıklı beslenme bilincini oluşturmayı hedefleyen ve hastaların iyileşme sürecini destekleyecek beslenme ve diyet hizmetleri sunulmaktadır.

Beslenme ve Diyet bölümümüzde, hastalıklara uygun tıbbi beslenme tedavisine (obezite, metabolik sendrom, diyabet, kronik böbrek yetmezliği, sindirim sistemi hastalıkları vb. durumlarında diyet tedavisi) yer verilmektedir. Çocuk, erişkin, yaşlı ve gebe-emzikli beslenmesi alanlarında hizmet verilmektedir.

Hastanemizde yatan hastalarımız için hasta servise kabul edildikten sonra hekim, diyetisyen, hemşire multi-disipliner olarak çalışmakta, hekim istemleri doğrultusunda, hastaya ve hastalığa özgü beslenme programı diyetisyen tarafından planlanarak uygulanmaktadır. Hastanın beslenme durumu takip edilmekte, diyet aşamalarında hasta ve/ veya refakatçisi bilgilendirilmektedir. Eğer gerekli ise hasta taburcu edilirken diyet eğitimleri yazılı ve sözlü olarak hastaya verilmektedir.

CCH Beslenme ve Diyet Bölümümüzde kurum çalışanlarının sağlıklı beslenmelerini sağlamaya yönelik de menü planlama hizmetleri verilmektedir.

Yiyecek ve içecek hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik önerilerde bulunulmaktadır.