Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bilim dalı; Estetik ve Rekonstrüktif (onarıcı) cerrahi olmak üzere başlıca iki ana bölümü kapsar. Plastik cerrahi; estetik cerrahi operasyonları içerirken, Rekonstrüktif cerrahi; maksillofasiyal (çene ve yüz) cerrahisi, kraniyofasiyal (baş ve yüz) cerrahi, mikro cerrahi, el cerrahisi, kaza cerrahisi, doğumsal malformasyonların (kusurlar) cerrahisi, yanık tedavisi gibi konuları içermektedir.

Estetik cerrah ameliyat ve girişimlerinde; vücüdün aslen normal olan organ ve bölümlerinin teniden şekillendirilmesi gerçekleştirilir. Burada, genellikle kişilerin özgüvenlerini artırmak ve kendilerini ve çevresiyle daha iyi ilişkiler içinde bulunmalarını kolaylaştırmak hedeflenmektedir.

Rekonstrüktif cerrahi ameliyat ve girişimlerinde; travma, kanser, enfeksiyon ya da doğumsal yapı bozuklukları gibi nedenlerle normalliğini yitirmiş olan organ ve dokuların yeniden yapılanması ve işlevlerini kazanması hedeflenmektedir.

Bazı ameliyat ve girişimler ise hem rekonstrüktif yapılanma hem de estetik uyum amaçlarına hizmet edebilmektedir. Kanser nedeni ile alınan bir memenin yeniden yapılmasından sonra, diğer memenin uyum amacı ile yukarı kaldırılması yada küçültülmesi bu durumun en sık başvurulan örneklerindendir.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi de uygulanan yöntemler, kullanılan teknikler dünyada ve ülkemizde her geçen gün gelişmektedir. Tüm bu gelişmeleri yakından takip ettiğimiz Cyprus Central Hospital Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümümüzde, ameliyat ve diğer girişimlerinizden önce tüm seçeneklerin risk ve yararlarını bilmenize büyük önem vermekteyiz.

Plastik ve rekonstrüktif cerrahide her hastanın problemi, beklentileri, tedavi seçenekleri, riskleri ve sonuçları farklıdır. Bu nedenle bölümümüzde; cerrahlarımızın rehberliğinde, hastanın istekleri doğrultusunda kişiye özel tedavi planlanması ve uygulaması yapmaktayız.

 

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@magusatipmerkezi.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital