Patoloji

Eski Yunanca’daki “pathos” (hastalık) kelimesinden türetilen patoloji; hastalıklara yol açan nedenleri hastalıklı doku ve organları inceleyerek ortaya çıkartan bilim dalıdır.

Hastalıkların tedavi edilmesinde ilk adım doğru ve hızlı tanıdır. Bu nedenle patoloji diğer pek çok tıp dalı ile yakın iletişim halindedir.

Patoloji Bölümümüzdeki hekimlerimiz; meme, akciğer, endokrin, karaciğer, üro-genital sistem kanserleri ve genel tümör konseyleri toplantılarına aktif katılım ve katkıda bulunmaktadır. Bununla birlikte derinin kanser ve kanser dışı hastalıkları ile ilgili konseylerde de vakalar detaylı olarak tartışılmaktadır.

Patoloji laboratuarımızda; endoskopik, laringoskopik,bronkoskopik, prostat, meme, serviks ve cilt gibi çeşitliorgan kaynaklı ufak biyopsiler; kemik iliği, lenf bezi ve radikal rezeksiyon ile elde edilen dokular incelenmektedir.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@cypruscentralhospital.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital