Kozmetik Uygulamalar

KALICI MAKYAJ ÇEŞİTLERİ

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesinde

Ücretsiz görüşme gerçekleştirilir. Bu görüşmede kişinin beklentileri ve bunların uygulanıp uygulanamayacağı konuşulur ve kalıcı makyaj aşaması için karar verilir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sırasında

Hazırlık: Kalıcı makyaj işlemi yapılmadan hemen önce ön hazırlık yapılır. Aynı gün içerisinde birden fazla alana kalıcı makyaj yapılacak ise kişinin istediği ve ilk önem verdiği bölgeden başlanır. Örneğin nano kıl tekniği ile kaş kontürü yapılacaksa kaş tasarımı ile başlanır. Kaşlar alınır ve silinebilir kalemle tasarım yapılır. Aynı anda kullanılacak renge karar verilir ve pigment hazırlanır.

Kalıcı makyaj işlemi: Yapılan tasarıma uygun şekilde seçilen pigment ile kalıcı makyaj uygulaması başlar. Nano kıl tekniği ile yapılan uygulamada daha doğal ve derin görünümler elde edilir. Kalıcı makyaj işlemi tamamlandıktan sonra, uygulama alanına özel bir krem sürülür.

Eyeliner ve dudaklar için yapılacak olan kalıcı makyaj uygulamalarında da aynı adımlar uygulanır.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrasında

Kalıcı makyajdan sonraki 2 gün boyunca uygulama alanına su değmemesi gerekir. Havuz, sauna, hamam gibi aktivitelerden de kaçınılmalı. Buna ek olarak güneşten çok iyi korunmalıdır ve uygulama alanı sürekli nemlendirilmelidir. Kalıcı makyajın kalıcılığı uygulanan kişinin metabolizmasına, yaşadığı iklime ve diğer birçok etkene göre değişir, 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcıdır.

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, özel alet ve boyalarla derinin altına renk geçirme sanatıdır. Mikropigmentasyon ismiyle de bilinen ve bir dövme formu kabul edilen kalıcı makyaj uygulamaları kadınlar için tam bir zaman kurtarıcıdır çünkü tüm gün yapılan makyajlardan kurtarır.

Kalıcı makyaj yönteminde asıl önemli olan uzmanın iyi eğitimli ve deneyimli, kullanılan boyanınsa sağlıklı olmasıdır. Uzun yıllar ciltte kalıcılığı bilinmesine rağmen dövme ile karıştırılmaması gerekir. Kalıcı makyaj birçok alanda kullanılır, bunlardan bazıları dudak kontörü, eyeliner, kalıcı kaştır ve saç simülasyonudur.

Kalıcı makyajda tüm şubelerimizde Alman Amiea ürünleri kullanılmaktadır. Özellikle organik boya serisi ve kalıcı makyaj cihazlarının kalitesi çok yüksek bir markadır. Aynı zamanda işlemde kullanılan iğne kartuşları patenli “membrane” teknolojisine sahiptir.

KALICI MAKYAJ ÇEŞİTLERİ

Kaş Kontürü

Kaş kontürü, diğer kalıcı makyaj uygulamaları gibi derinin altına pigmentlerin enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu uygulama sonrasında doğal görünümlü kaşlara kavuşulur.

Kaş kontürünün yapılması, kalıcı makyaj uzmanı açısından kolay bir uygulamadır, ancak tabi ki eğitimli ve deneyimli bir uzmana güvenilmesi önemlidir. Kaş kontüründe kullanılan renk cilt ile uyumlu ve bitkisel bazlı olmalıdır.

Kalıcı makyajda uzmanın kullandığı kalıcı makyaj cihazı da sonucu etkileyen etkenlerden bir tanesidir. Alman Amiea marka dünyada ve Türkiye’de kalıcı makyaj alanında en kaliteli marka olarak kabul edilmektedir.

Nano Kıl Tekniği

Microblading Uygulaması

Microblading uygulamasının kalıcı makyajdan farkı cihaz ile yapılmamasıdır. Yatay (flat) iğnelerin özel bir kalem ucuna yerleştirilmesiyle yapılan bu uygulamada deride yarıklar açılır ve bu bölgelere boya enjekte edilir.

Microblading uygulaması ile pudralama ve gölgeleme tekniği kullanılamaz, sadece kıl tekniğiyle kaş yapılır. Kaş ve dudak kontürü, kalıcı eyeliner, microblading uygulamaları da microblading ile yapılamaz.

Doğal ve estetik bir görünüm sağlaması nedeniyle her geçen gün bu yönteme talep artmaktadır.

Dudak Kontürü

Her gün ruj sürmekten kurtulmak isteyenler için kalıcı makyaj ile dudak kontürü uygulaması hayat kurtarıcıdır. Dudak kontürü uygulamasında derinin altına boya enjekte edilir.

Bu işlemin uygulanmasında önemli nokta dudak çevresinin iyi dizayn edilmesidir. Çerçevenin düzgün ve estetik olması önemlidir, ayrıca bu yöntem ile dudağın daha büyük görünmesini sağlamak mümkündür.

Kalıcı Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

  • Kişinin yüz şekline göre dudak şablonu çıkarılır ve çizilir.
  • Dudak kontürü için renk seçilir. Genellikle kırmızı ve tonları tercih edilir, tabi saç ve ten rengine göre bu farklılık gösterebilir.
  • Kullanılacak özel 3 başlıklı iğne (3-outline) hazırlanır, bu iğne dudak kontürü için tasarlanmıştır. Bu iğne ile dudak kontürü işlemi uygulanır.
  • Uygulama yapıldıktan sonra uzmanın tavsiye ettiği kremler kullanılır. Uygulama yapılan bölgeye de azami özen gösterilmelidir.

Dudak kontüründe iyileşme süresi ortalama 1 haftadır, kalıcılığı ise kişiye göre değişmekle birlikte 1-2 yıldır.

Eyeliner Uygulaması

Eyeliner günlük makyajda en çok kullanılan kozmetiklerden bir tanesidir, hem de zor bir makyaj türüdür. Kalıcı makyaj ile eyeliner uygulaması gözün üstündeki bölgeye boya enjekte edilmesidir. Estetik olması sebebiyle tercih edilen bu uygulama aynı zamanda gözün daha büyük görünmesini sağlar.

Uygulama yapılacak alanın göze çok yakın olması sebebiyle dikkat edilmesi gereken konular vardır. Ortamın steril ve sağlıklı olması çok önemlidir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi kalıcı eyeliner için de bitki bazlı boya ve patentli kartuşların kullanılması gerekir.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@magusatipmerkezi.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital