İç Hastalıklar

İç Hastalıkları (Dahiliye)

Diyabet, hipertansiyon, mide ve barsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, tiroit, osteoporoz ve diğer endokrin hastalıkları, kan hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve yaşlanmaya bağlı pek çok rahatsızlığı içeren birçok sistem hastalıklarının tedavisi iç hastalıkları bölümünün içinde yer almaktadır.

Modern tıbbın bilimsel ve teknolojik gelişimine paralel olarak Cyprus Central Hospital İç Hastalıkları Bölümü kendi içinde birçok yan dala ayrılmaktadır.

Öte yandan tüm dünyada ve ülkemizde genel dahiliye hastaları doğru bölüme yönlendirici ve toparlayıcıdır. Hastanın bilinen bir iç hastalıkları ile ilgili alt branş tanısı yoksa önce genel dahiliye polikliniğine gelmesi tavsiye edilir. İlk elemenin yapıldığı ve ilgili alt birime doğru yönlendirme yapılması açısından, genel dahiliye polikliniği son derece önemlidir.

Bu bağlamda genel dahiliye bölümü, iç hastalıklarının nefroloji, gastroenteroloji,hematoloji, endokrinoloji, romatoloji gibi yan dallarına hastaları doğru bir şekilde yönlendirme, farklı yan dallardan gelen sonuçları toparlama ve birlikte değerlendirmede önemli rol oynar.

Özetle; hastanelerimizde iç hastalıkları yan dal uzmanları ile ve genel dahiliye poliklinikleri koordineli bir şekilde çalışır ve erişkinlerin sağlık sorunlarının tümünde kapsamlı tanı tedavi sağlar.Tüm yan dallarda 14 yaş üstü erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin tanı ve tedavisi hizmet kapsamındadır. Bu hizmet kapsamında ayaktan poliklinik muayeneleri, yatarak tanı, takip ve tedavileri, acil servis hizmetleri,cerrahi öncesi ve cerrahi sonrası hasta değerlendirilmeleri, diğer branşlara konsültasyon hizmetleri ve check-up programları bulunmaktadır.

Hastanemizin İç Hastalıkları Bölümü, tüm branşlarla sıkı bir işbirliği içinde multidisipliner anlayış çerçevesinde hastaların sağlık sorunlarına çözümler üretmektedir.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@magusatipmerkezi.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital