Son 20 yılda teknolojinin hızla gelişmesi ile epilasyon bilimsel bir gerçeklik haline gelmiştir. Hem acısız hem de etkili yöntemler sayesinde istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılması mümkün. Epilasyonun ana mantığı özel cihazlar ile kıl köklerine zarar verirken etrafındaki cilt dokusunun korunmasıdır. Bilimsel olarak patentli teknolojilere sahip yöntemlerden bir tanesi Kurutma epilasyon’dur.

Kurutma epilasyon yöntemi, cilde zarar vermeden kıl köklerini kalıcı olarak kurutarak bir daha tüy çıkmamasını sağlayan bir yöntemdir. Alma Beauty Remove cihazı ile uygulanan bu yöntemde 2 adet patentli teknoloji kullanılıyor; GlacialTM ve Super Hair RemovalTM teknolojileri. Bu patentli teknolojiler sayesinde kıl kökleri kurutularak hızlı ve etkili epilasyon etkisi gözlemlerken, cilt yüzeyi soğutularak cilde zarar verilmesi de engelleniyor.

Kullanılan yöntemin ve teknolojinin yanında epilasyon işleminde önemli olan faktörlerden birisi de alanında eğitimli ve deneyimli uzmanlarca işlemin yapılmasıdır. Eğitimli ve deneyimli uzman, kişinin cilt ve tüy analizini yaptıktan sonra epilasyon işlemi için kişiye özel parametreler kullanmalıdır.

Epilasyonun kalıcı olması için minimum 6 seans düzenli seanslara girilmesi önerilmektedir. Seanslar arasındaki zaman ilk seanslar için 30 gün, sonraki seanslarda kişinin durumuna ve bölgeye göre 60 güne kadar çıkmaktadır.

ADIM ADIM EPİLASYON

epilasyon-ilk-gorusme

İlk görüşme ve Epilasyon Öncesi

Epilasyon yaptırmaya karar veren bir kişi, bu hizmeti veren güvenilir kurumları araştırdıktan sonra ilk görüşme randevusunu alıp ücretsiz olarak süreçle ilgili bilgi alır, aynı zamanda epilasyona uygunluğu ile ilgili de uzman görüşünü almış olur.

Seans randevusu alındığında, seans öncesindeki gün epilasyon uygulanacak alanlardaki tüyler jilet veya tıraş makinası ile tüy uzunluğu 5 mm’den kısa olacak şekilde tıraşlanır.

epilasyon

Epilasyon İşlemi Sırasında

Işın iletimini güçlendiren jel vücuda değdiğinde soğuk bir his verir. Epilasyon sırasında ise genel olarak hissedilen şey kıl köklerindeki ısınmadan kaynaklı olan sıcaklıktır.

Hissedilen sıcaklık bazı kişilerde çok hafif bir acı olarak hissedilirken, bazılarında daha fazla hissedilebilir. Epilasyonun uygulandığı bölgenin tüy yoğunluğu kurutulan kıl kökleri arttığı için sıcaklık hissi de artar. Kurutma epilasyon yöntemi GlacialTM teknolojisi sayesinde diğer yöntemlere göre daha acısızdır.

epilasyon-sonrasi

Epilasyon İşlemi Sonrasında

Epilasyon uygulanan bölgede kızarıklıklar görülebilir ancak genelde 24 saat içerisinde geçerler. Epilasyon yaptıran kişilerin epilasyon sonrası krem ve güneş koruyucu kullanmaları ciltleri için çok önemlidir.

Epilasyon sonrasındaki ilk 24 saatte sıcak su ve direk güneş ışığından kaçınılmalıdır.

Epilasyon yapılan bölgedeki tüyler 1-3 hafta arasında dökülür.