Dr. İbrahim Kobat

1966 Yılında Mağusa’da doğdum. İlk öğrenimimi Büyükkonuk İlkokulu’nda yaptıktan sonra ortaokul ve liseyi Namık Kemal Lisesi’nde tamamladım. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüksek öğrenimine başladım.

1993 yılında aynı fakültenin Patoloji Ana Bilim Dalında ihtisasa başlayıp dört yıllık eğitimden sonra Patoloji ve Sitoloji uzmanı olarak ihtisasımı tamamladım.

İhtisas döneminde, “Kronik Hepatitler , siroz ve karaciğer kanserlerinde mutant P53 geninin sıklığı ve bunun Türkiye ile diğer ülkelerdeki farklılıkları”  ve   “meme kanserlerinde  mutant P53 gen sıklığı, meme kanserlerinde grade’nin AgNOR ve PCNA ile ilişkisi” şeklinde çalışmalarda bulundum.

Aynı zamanda bu çalışmalar yurtdışı dergilerinde  de yayınlanmıştır.

Uzmanlık tezi olarak da, “Endometrium kanserlerinde grade’nin AgNOR ile ilişkisi, nm23 geninin metastaz, grade ve stage ile ilişkisi”ni araştırdım.

İhtisas bitimini takiben 1997 yılında  Kıbrıs’a dönüp  Mağusa  Tıp Merkezi’nde Patoloji ve Sitoloji Uzmanı olarak çalışmaya başladım.

Aynı yılın sonunda askere katılıp 1999 yılında bunu tamamladım.

Halen Mağusa Tıp Merkezi’nde Patoloji ve Sitoloji uzmanı olarak görev yapmaktayım.

Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@magusatipmerkezi.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital