+ 90 (392) 366 50 85
info@cypruscentralhospital.com
Title Image

Deri ve Zühveri Hastalıkları

Deri vücudumuzun yüzey olarak en büyük organı olması yanında aynı zamanda en görünür organıdır da. İnsanların dış görünüşünü ve sağlığını ilk olarak belli eden kısım derimiz, bizim için oldukça önem arz eder. Dermatoloji (Deri Bilimi); deri, saç, tırnak, vücut giriş kapıları (ağız mukozası gibi) ve Zühveri Hastalıkların (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Cyprus Central Hospital Dermatoloji Polikliniğimizde haftanın (Pazar günü hariç) 6 günü aktif olarak Dermatoloji Polikliniği yapılarak, ayaktan gelen hastalara hizmet verilmektedir. Dermatoloji alanında en bilinen rahatsızlıklar vitiligo, Behçet hastalığı, aşırı terleme, yanıklar, üritikler, saç dökülmeleri, alerjik deri rahatsızlıkları ve benzer deri hastalıklarıdır. Dermatoloji polikliniğimizde bu rahatsızlıklar dışında estetik amaçlı olarak botox  işlemi de yapılmaktadır.

Polikliniğimize deri hastalıkları yakınması ile başvuran kişilerin genel dermatolojik muayenesi yapılmakta, tetkikleri ve tedavileri düzenlenmekte ve girişimsel dermatolojik işlemler yapılmaktadır.

Polikliniğimizde yapılan girişimsel dermatolojik işlemler:

Deri hastalıkları ciddi sorunlara sebebiyet vermese bile önemsenmesi gereken rahatsızlıklardır. Eğer sizin de cildinizle ilgili bir rahatsızlığınız veya şikayetçi olduğunuz, gözünüze devamlı takılan, sizi olumsuz etkileyen, özgüveninizi zedeleyen bir cilt probleminiz varsa bir dermatologdan yardım alabilir, işlemlerinizi dermatoloji uzmanına güvenle yaptırabilirsiniz.