Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Cyprus Central Hospital Hastanesinde 0-18 yaş arası çocuklara hem sağlık kontrolü, hem de tanı, tedavi alanlarında uzman hekim kadrosu ile tıbbi hizmet verilmektedir.

Hastanemizde, doğum öncesi intrauterin hayattan (anne karnı) itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası düzenli aylık kontrollerle aşı takibi yapılmakta ve mental – motor gelişimleri, beslenmeleri yakından takip edilmektedir.

Doğum sonrasında bebekler hemşirelerimizin gözetiminde emzirme için annelerin yanında 24 saat takip edilir ve uzman çocuk doktorlarımızın kontrolünde doğum sonrası ilk 72 saat içinde yapılması gereken rutin kontrolleri ve tetkikleri yapılmış olarak taburcu edilir.

Hastanemizdeki yeni doğan ünitemiz’de yeni doğan yoğun bakım ünitesine sevk edilmesi gerekmeyen erken doğum, çoğul gebelik, diyabetik anne bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum bebeğine bakım sağlanmakta, yeni doğan tarama testleri, sarılıklı bebekler için fototerapi tedavileri başarı ile uygulanmaktadır.

Hastanemizin kapsamında hizmet veren polikliniklerimizde çeşitli hastalık yakınmaları ile gelen çocuklarımızın tanı ve tedavisi için gerekli tüm hizmetler verilmektedir. Tanıların kesinleştirilmesi için koordineli olarak biyokimya, mikrobiyoloji, radyoloji laborotuvarlarımızla birlikte çalışmaktadır.

Çocuk Polikliniğimizde, çocuk servisimizde ve yeni doğan ünitemizde takip edilen hastalarımız için ileri tetkik ve yönlendirme gerektiği durumlarda çocuk sağlığı ve hastalığı uzmanı doktorlarımız ilgili dış birimler ile temas ederek hastaları, kardiyoloji, alerji, immunoloji, göğüs hastalıkları, neonatoloji, endoktrinoloji, nöroloji ve diğer pediyatrik dahili ve cerrahi birimlere yönlendirmektedirler.

Yatarak tedavi alması gereken hastalarımız için şefkatli, deneyimli çocuk hemşirelerimizin ve sağlık personelimizin hizmet verdiği yataklı çocuk servisimiz bulunmaktadır.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@cypruscentralhospital.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital