Beslenme ve Diyet

Cyprus Central Hospital Beslenme ve Diyet birimimizde toplumda sağlıklı beslenme bilincini oluşturmayı hedefleyen ve hastaların iyileşme sürecini destekleyecek beslenme ve diyet hizmetleri sunulmaktadır.

Hastalıkla ve sağlıkla hekim, diyetisyen ve hasta işbirliği ile kişiye özel sağlıklı beslenme yaşam tarzı halinde şekillendirilmektedir.

Beslenme ve Diyet bölümümüzde, yetişkin hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinde (obezite, metabolik sendrom, diyabet, kronik böbrek yetmezliği, sindirim sistemi hastalıkları vb durumlarında diyet tedavisi) yer verilmeke ve gebelik durumlarına özgü beslenme planları ile kilo yönetimi programları oluşturulmaktadır.

Hastanemizde yatan hastalarımız için de hasta servise kabul edildikten sonra hekim, diyetisyen, hemşire multi-disipliner olarak çalışmakta, hekim istemleri doğrultusunda, hastaya ve hastalığa özgü beslenme programı diyetisyen tarafından olanlanarak uygulanmaktadır. Hastanın beslenme durumu takip edilmekte, tüm diyet aşamalarında hasta ve refakatçisi bilgilendirilmektedir. Eğer gerekli ise hasta taburcu edilirken  gerekli diyet eğitimleri yazılı ve sözlü olarak hastaya verilmektedir.

Hakkımızda

Cyprus Central Hospital; 1995 yılından itibaren hizmet vermekte olup şu anda 48 uzman doktor ile hızla büyüyen kuruluş olma yolunda devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu güne kadar 220 binden fazla hastamıza hizmet sunmuş bulunuyoruz.

İletişim

  • Eşref Bitlis Caddesi Gazimağusa KKTC, TURKEY via mersin10
  • +90 (392) 366 5085
    +90 (392) 366 2316 (FAX)
  • info@magusatipmerkezi.com

Copyright © 2019 - Cyprus Central Hospital